piątek, 5 lutego 2021

Breaking news – opowiadanie polityczne

- Jestem jokerem a obok mnie same dupki zamiast asów! - krzyczał do żony PDT, gdy skończył przez telefon rozmawiać z synem: - Jeden w areszcie, drugi pracował dla aferzysty, trzeci jest obiektem żartów, bo tworzy ruch społeczny, którego nazwy nawet nikt nie zna a dziennikarze kpią z niego pytając o nazwę nierozgarnięte koleżanki partyjne -.
PDT zszedł do stajni, wziął szczotkę i zaczął czyścić białego konia, na którym chce wrócić do Polski. wyrzucił z koryta kości przeciwników politycznych, którymi nakarmił rumaka. Gdy się uspokoił pomyślał: są asy! zatelefonował do Chobielina, Krakowa i Wrocławia. Zdjął ze ściany siodło i dosiadł wierzchowca.
O godz. 3:14 pomieszczenie sypialni wypełniły dźwięki utworu Metalliki Master of Puppets, to zadzwoniła komórka. Zerwała pogrążonego we śnie o potędze posła z Krakowa. - Czego!? - wrzasnął zbudzony. - Dzień dobry, a raczej dobry wieczór, z tej strony Renata Okim - Newsweek. Muszę Panu zadać pilnie pewne pytanie - Słucham -. - Czy Donald Tusk wróci, do polskiej polityki? - A niby skąd mam wiedzieć? Może jeszcze na białym koniu a ja będę go podkuwał? To że mam na nazwisko Kowal to nic nie znaczy. - Dobranoc z Panią się rozmawiało - wyłączył telefon lecz nie mógł usnąć.

Renata Okim poszła spać zrezygnowana. Nie mogła potwierdzić informacji w żadnym źródle. Rano pijąc kawę doszła do wniosku, że musi wykonać jeszcze jeden telefon: - Dzień dobry, przepraszam, że dzisiaj, wiem, że jest Niedziela, czy mogę Pani poseł zadać pewne pytanie? Posłanka z zachodniej Małopolski zdziwiona, skąd szanowana dziennikarka powzięła przypuszczenie, że może wiedzieć coś o planach Donalda Tuska odpowiedziała spokojnie. – Nie wiem - . Zaczęła czytać dokumenty dotyczące nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Z zawodu jest weterynarzem. - Może dziennikarka Newsweeka zadzwoniła do mnie, bo chodzi o białego konia na którym PDT ma przybyć? – zamyśliła się.
Na drugi dzień Renata Okim wzięła do ręki gazetę i wiedziała, że inny dziennikarz trafniej wybierał numery telefonów.
Donald Tusk wraca do PL polityki na białym koniu! To już pewne! – widniał nagłówek tabloidu. Działacze PO z młp. kupili mu na walentynki na Allegro szczotkę wykonana w 100 % z naturalnego włosia zwierzęcego ( włos koński + szczecina świńska )
Oprawa drewno bukowe lakierowane (mahoń), pasek skórzany.
Rozmiar
XXX - 205x90
Donald Tusk wraca do PL polityki na białym koniu. Działacze PO już znaleźli stajnię. Wybrany został też weterynarz – czytaliśmy dalej w artykule.
O tym, że Donald Tusk wraca na 100% do polskiej polityki dowiedzieliśmy się przypadkiem. Działaczka struktur powiatowych PO, której zadaniem było zdobycie derki dla konia(białego) na którym PDT powróci nie zrozumiała zadania i zatelefonowała do ministra Dery. Złe języki ujawniły skrywaną tajemnicę. Wcześniej powrót PDT poprzedziły znaki: na szybie w kuchni innej działaczki z Krakowa objawił się Grzegorz Schetyna i zwiastował jej tą nowinę. Jeszcze inna działaczka spod Krakowa miała sen, w którym Donald Tusk jej mówił, że nastąpi wyzwolenie partyjnego proletariatu, i ten dostanie stanowiska w spółkach skarbu Państwa, i nie będzie już głodował na partyjnych posadkach. Skończy się też spadochroniarstwo Trzaskowskich i Kowalów na listy wyborcze w Krakowie. Na koniec utulił ją i rzekł: wiem, że płakałaś przez Schetynę, gdy wrzucił Kowala do Krakowa na listę.
Przed terminalem lotniska w szeregu stali: Małgorzata Kidawa-Błońska ze szczotką do czesania konia, Borys Budka z workiem owsa i Rafał Trzaskowski z szufelką do zamiatania ekskrementów.  Gdy nad pasem startowym pojawił się biały pegaz, którego dosiadł Donald Tusk łzy wzruszenia popłynęły im po policzkach. – Wrócił – rzekła MKB. - Wrócił! – dodał Borys Budka. Rafał Trzaskowski nic nie powiedział – otarł tylko łzę z chusteczką. Donald Tusk zsiadł z pegaza i zwrócił się do Rafała Trzaskowskiego: - a ty jak zwykle zajmujesz się gównami – Hahaha! Zaśmiali się Borys Budka i MKB. – Rura nie pęka szefie – rzekł pewnym głosem prężąc się RT. – Oj Rafał! Słyszałem że to Szymon ma stanąć na czele Twojego ruchu bo ci się nie chce – zażartował PDT.

Marcin Matuzik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tusku wracaj ale tylko z charyzmą

Tusku wracaj ale tylko z charyzmą i bezkompromisową pracowitością. Nie zostawiaj szczeliny, którą Twoi klakierzy wypełnią pouczaniem nas i m...