sobota, 28 września 2019

Podczas dzisiejszej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Krakowie padło wiele ważnych słów z ust świetnych mówców jak Schetyna, Niedziela Dorota Niedziela, Klich i Kowal ale kluczowe i wystarczające za wszystkie było poruszające za serce wystąpienie europosłanki Janiny Ochojskiej.

Zastanawiałem się czy Janina Janka Ochojska sprawdzi się jako polityk. Sprawdziła się.

Opowiedziała o swojej walce ze złośliwym rakiem piersi, o którym dowiedziała się w czasie kampanii wyborczej do Europarlamentu. O niedoinwestowanym systemie, w którym biurokracja i braki np. pościeli sabotują terapie a brak kasy powoduje, że chorym oferuje się procedury mniej skuteczne, bardziej czasochłonne i bardziej bolesne niż optymalne. (A ponoć mamy mieć zrównoważony budżet Panie Premierze)

Na tym nie poprzestała. Opowiedziała o swoim planie jak to naprawić. Bo jest nie tylko politykiem ale także dr astronomii. I ten umysł to bolesne doświadczenie potrafił przerobić na plan polityczny.

Kidawa-Błońska bardzo dobra ale w paru miejscach się zacięła, przejęzyczyła, pomyliła. Może wystarczy drukować dla niej większą czcionką?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz