czwartek, 21 maja 2020

Pomysł na media publiczne

Nowacka o słowach Trzaskowskiego o TVP: PiS stworzył mechanizmy nadużyć ale my tego robić nie będziemy.
Przypilnujemy Pani Polityczko!

W wolnej Polsce media publiczne niszczył PSL, SLD a PiS doprowadził to do dzieła sztuki.

Na naszych oczach dokonuje się rewolucja medialna. Internet sprawił, że każdy może być nadawcą. Można założyć radio, bloga, kanał na YT, fanpage na FB lub konto na Twitterze.

Jeśli chcemy wolności słowa powinniśmy sprawić by kasa popłynęła do uczciwych, wolnych dziennikarzy: Sekielskiego, Halo Radio, Radia Nowy Świat i wielu wielu innych.

Ale nie powinien decydować o tym rząd lub jakieś komisje na wzór tych dających kasę na filmy. Groźny wydaje mi się pomysł jakiegoś funduszu misji publicznej. Po początkowym sukcesie szybko obrósłby w układy i lizusów, którzy zaczęli by tak kształtować przekaz by się przypodobać jego dysponentom. A i sam fundusz by mógł obrosnąć w lobbystów.

O kasie powinni decydować obywatele. W formularzu PIT mogłoby znaleźć się okienko podobne do tego na 1%. W nim moglibyśmy zaznaczyć do 6 mediów, które uważamy za ważne i pełniące misję. I tam powinna popłynąć kasa, która mogłaby pochodzić ze zlikwidowanego abonamentu. TVP i PR też mogłyby wziąć udział w rywalizacji o tą kasę.

Podobnie można by podejść do finansowania kościołów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz