piątek, 9 kwietnia 2021

Dekalog nowoczesnego Polaka

Kotwicami bezpieczeństwa Polski są: NATO i UE. Dodatkową może być wspólna europejska waluta – Euro przyjęta przez Polskę.

2.       Polska nie musi liczyć tylko na silne UE i NATO. Jako Państwo powinna posiadać silną armię, służby, wywiad, jednostki do walki z cyberterroryzmem, ekstremizmem, zagrożeniami biologicznymi. Nasi przeciwnicy rozwijają sztuczną inteligencję i wykorzystują sieć to dezinformacji i inżynierii społecznej. Na to też musimy mieć lekarstwa.

3.        Przeciwnikami Polski nie są Unia Europejska, USA i Niemcy. Naszymi przeciwnikami cywilizacyjnymi są Rosja i Chiny. Bądźmy podobni do sojuszników a nie cywilizacyjnych przeciwników.

4.       Wrogami wolności słowa nie są Zuckerberg i Google. Wrogami wolności słowa są rządy kneblujące prasę.

5.       Chronimy naszych sąsiadów i sojuszników na wschodzie: państwa bałtyckie, Ukrainę, Białoruś, Mołdawię. Chcemy by trzy ostatnie wstąpiły do NATO i UE.

6.       Chronimy prawa człowieka w PL, dbamy o praworządność, trójpodział władzy, prowadzimy rozsądną politykę budżetową.

7.       Dbamy o służbę zdrowia, dobrze ją finansujemy, stosujemy powszechne ubezpieczenia. Szczepimy się.

8.       Dbamy o samorządy, różnorodność, decentralizację. Szanujemy mniejszości narodowe i etniczne. Różne języki i kultury. Czerpiemy z tego siłę. Budujemy Państwo jak Internet - zdecentralizowane

9.       Dbamy o środowisko. Korzystamy z odnawialnych źródeł energii. Segregujemy odpady. Nie konsumujemy ponad miarę. I dzięki temu nie produkujemy nadmiaru odpadów.

10.   Dbamy o kulturę. Rozwijamy bookcrossingi. Wymieniamy się książkami. Uczymy języków. Dbamy o kondycję. Uprawiamy sport. Spacerujemy po przyrodzie którą chronimy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz