wtorek, 30 maja 2023

Zła kalkulacja

 Prezydent Duda krzyczący o pazerności na pieniądze i podpisujący bolszewicką ustawę to Prezydent szukający nowego wizerunku. Ale coś poszło nie tak. Coś źle skalkulował.

W czasie gdy Prezes stracił charyzmę wystąpień z powodu wieku a Premier nawet jak usiłuje krzyczeć brzmi mizernie bo nie jest zwierzęciem medialnym a poza tym urząd go hamuje, Andrzej Duda zwietrzył szansę: skoro oni nie umieją lub nie mogą, to może Ja?

Zapomniał tylko, że jego urząd też hamuje, bo reprezentuje majestat RP i jemu też nie wypada. Ostry wizerunek Dudy to efekt chęci konkurowania o przywództwo w obozie PiS-u. Ale czy ktoś z PiS-u go o to prosił, czy to jego indywidualna akcja, widzącego słabnięcie władzy Prezydenta? 

Jeśli to akcja Andrzeja Dudy to przegra. Prezes Jarosław Kaczyński jest od niego większym spryciarzem, jeśli to usługa na prośbę z wnętrza Partii lub Rządu też przegra, bo w ich interesie nie leży dobro Andrzeja Dudy. 

Czy Andrzej Duda ma szanse na karierę międzynarodową po skończonej kadencji? Chyba sobie uświadomił, że i tak nie miał. Ale swoją postawą nie wygrywa nic w zamian a przegrywa coś na dodatek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz