czwartek, 27 maja 2021

Geszefciarstwo w polityce nas zgubi

 https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,27132578,europoslanka-roza-thun-chce-pozwac-komisje-europejska-za-jej.html?fbclid=IwAR0HQXG2T3c4AbiVEvOv9ptpK-Z8eyHoD9HayrcFnTN2wmm5XSgjIw2wKlU

Kiedyś Polska przegrała mecz ze Szwecją. A wystarczyło byśmy zremisowali. Eksperci oceniali: to dlatego, że graliśmy na remis, za dużo zawodników w obronie, jeden się oglądał na drugiego i w efekcie nie zatrzymywali przeciwników. Dziś RT jest poza PO. Nie musi oglądać się na nikogo. Cyzelować. Konsultować. Zastanawiać się kto co powie i kogo urazi. Albo jaki inny interes naruszy. Cel: obronić praworządność czyli dobro wspólne najwyższe. A nie interesiki i układziki. Chyba właśnie takie układziki i interesiki były ponad interes RP przed rozbiorami.
RT przejęła przywództwo. Platformo, Hołownio: obserwujcie co robi i się uczcie.
P.S. I jeszcze o interesikach: 23 europosłów PiS zagłosowało kilka dni temu przeciwko przyjęciu przez Parlament Europejski rezolucji wzywającej Azerbejdżan do uwolnienia ormiańskich jeńców. Oprócz nich przeciw było zaledwie czterech europosłów. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski powiedział, że jako Polak się wstydzi. Ale trzeba było bo Duda robił jakieś geszefty w Istambule(kupił Tureckie drony a Turcja trzyma z Azerbejdżanem). Geszefciarstwo w polityce nas zgubi.

1 komentarz: