wtorek, 27 lipca 2021

Donald Tusk i jego trupy w szafie

Donald Tusk wrócił triumfalnie, PO rośnie w sondażach. Przeciwnicy to widzą i jeśli znajdą u PDT trupa w szafie lub minę na której może wylecieć to to wykorzystają bezwzględnie: trupa wyjmą, minę zdetonują.  Donald Tusk ma co najmniej dwie miny do rozbrojenia zanim zrobią to jego przeciwnicy. 

1. Sławomir Nowak i jego kaucja. Przyczepiający się do kampanii wyborczej Trzaskowskiego i bezmyślnie dopuszczony do brylowania w niej przez działaczy PO, m.in. Kidawę-Błońską znalazł się za kratkami. Bezmyślni działacze zebrali kaucję na uwolnienie go z aresztu, która z przyczyn formalnych nie mogła być przyjęta. Jeśli Tusk pierwszy skłoni działaczy do ujawnienia, kto i ile wpłacił na kaucję będzie mógł tą sytuację rozegrać. Gdy ujawnią to jego przeciwnicy lub media będzie się musiał tłumaczyć za kolegów. 

2. Tusk junior i Amber Gold. Kto wciągnął Tuska juniora do pracy w Amber Gold? Sprawa trudniejsza, bo tu PDT może być bezsilny i może nic nie wiedzieć. Gdzie jest kasa z Amber Gold i kto za tym stał? To mogą wiedzieć nasi geopolityczni przeciwnicy. Mogą nam wrzucić tą wiedzę znienacka jak zrobią to z oddaniem wraku TU154M. Czy obawa przed takimi wrzutkami spowodowała, że PDT nie zdecydował się kandydować na Prezydenta? PDT jest bez wątpienia na celowniku.

Donald Tusk nie odchodził ze stanowiska premiera jako przegrany. Awansował na szefa RE. Co nie znaczy, że brak czujności nie doprowadzi go do porażki. Jako zdolny strateg powinien uprzedzać ruchy przeciwników i być bardzo czujny.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz