wtorek, 27 czerwca 2023

Bajki o Ukraińcach

Ukraińcy są groźni

Ukraińcy zabierają socjal

Ukraińcy wyżerają kanapki na przyjęciach

Są niezadowoleni z mieszkań które dostają.

A w ogóle to po co tu przyjeżdżają? 

Nie będziemy czuć się w PL jak w domu

Ukraina to korupcja, bandyctwo i bałagan

Te i inne hejty na Ukraińców słyszałem w ciągu kilku ostatnich lat ze strony ruskich trolli a nawet agentów wpływu.

Od nich też słyszałem:

Putin jest biedny

Skripala chcieli zatruć Ukraińcy a w TV to bajki

MH-17 zestrzelili Ukraińcy co wiem z Russia Today

Dzięki Rosji na Krymie jest dobrobyt

Dięki Rosji wzrosły emerytury

A potem była Bucza, Mariupol, Bachmut i wysadzona zapora. I zamilkli, zaczęli odwracać wzrok, przemykać chyłkiem. Stali się cisi i niewidoczni. A jak Prigożin zrobił rajd na Moskwę to w ogóle znikli.

Ukraińcy okazali się bohaterami a Ci co żyją w Polsce to nie roszczeniowe ofiary będące ciężarem a nasi partnerzy. Pracują z nami, żyją, pomagają. Przeważnie są mili, pracowici, pozytywnie nastawieni i komunikatywni. Dla Polaków podobnie jak dla Ukraińców idolem jest Zełenski a nie zgrywający mocarza Putin.

Ciekawe jacy są dzisiaj Rosjanie? Jak się zachowują, co myślą, co czują gdy ulicami jadą czołgi z bandytami z Grupy Wagnera, gdy widzą cmentarze swoich chłopców, którzy byli przekonani, że jadą tylko na ćwiczenia. Gdy widzą wybuchy w Biełgorodzie i na Krymie, gdy widzą w TV Putina i Łukaszenkę? 

Fakty i budzone przez nie uczucia bezlitośnie weryfikują w Rosjanach to co zasiała w głowach propaganda. Rzeczywistość pędzi a w polskiej prorosyjskiej trollowni jeszcze nie nadążają za nimi i jeszcze gadają to co wymyślił ktoś na Kremlu przed rajdem Prigożina. I pozostaje jedno pytanie: czy Białorusini też się obudzą?

Sława Ukrainie. Chwałą bohaterom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz