czwartek, 30 maja 2019

Dlaczego warto zgłosić się do komisji wyborczej?
1. Można pilnować dokładności i uczciwości. Byłem w komisji 2 razy, za pierwszym wątpliwe były 2 głosy, za drugim 3 na ok. 1500. I o te trzy warto powalczyć, wygrać np. 2:1 by ktoś nie przeciągał wątpliwości na swoją korzyść. (to w skali kraju może zrobić różnicę)
2. Można zarobić 350 zł (przewodniczący 500, vice 400)
3. Można poznać ciekawych ludzi
4. Może przyjść głosować Prezydent a nawet jego rodzice
5. Można sobie wyrobić zdanie nt. wyników w okręgu w którym pracujesz. Zobaczysz np. ile osób głosuje bez rozmysłu na jedynki, i jakich partii elektorat nie jest wyrobiony.
6. Poznajesz sposób myślenia członków komisji o odmiennych poglądach
7. Można o tym z innymi porozmawiać i ma się poważniejsze argumenty niż tylko te, które są na podstawie przekazu medialnego, co pośrednio przekłada się na to, że
MOŻNA PRZEKONYWAĆ DO UDZIAŁU W WYBORACH
8. A tak w ogóle to wspaniała przygoda.
Dlatego serdecznie namawiam do zgłaszania się do komisji, wymagajmy od polityków - szczególnie tych których popieramy zaangażowania i profesjonalizmu. Ale też wymagajmy od siebie-obywateli,wyborców. Od nas jakość demokracji zależy w tym samym stopniu.
By zgłosić się do komisji, trzeba zgłosić się do komitetu wyborczego, najlepiej tego który się popiera. Można też zostać mężem zaufania lub obserwatorem. Im więcej z nas się zaangażuje tym będziemy mieć lepiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz