sobota, 9 maja 2020

Na Dzień Europy

PiS demolując ustrój Państwa wzmacnia instytucje międzynarodowe, w szczególności Unijne - już od niszczenia TK. Wbrew woli, bo intencją PiS-u jest zbudowanie w realu świata z obrazka z wyobrażeń Prezesa. Ale jak np. TK nie działa, jego działania przejmują sądy UE i RE, np. TSUE i Trybunał w Strasbourgu. Mozę się okazać, że PiS przyczyni się do tego, że w dalszej perspektywie Polska stanie się częścią europejskiego Państwa federalnego. Jestem za!
Dziś oglądamy w TV paraliż Sądu Najwyższego i niewybory. Ośla upartość, brak dialogu i wyobraźni doprowadził do przeniesienia ustroju Państwa polskiego w świat wirtualny. Bo Panie Prezesie da się uchwalić, że niebo ma być zielone, ale ono nie stanie się zielone, lub jak słońce ma być czarne to ono nie będzie. Tak jest tylko w piosence zespołu Soundgarden.
Wczoraj rząd wysłał do KE informację, że wdroży uchwałę TSUE dotyczącą Izby Dyscyplinarnej SN. Znów efektem polityki PiS-u jest porządkowanie bałaganu, który sam zrobił przez Brukselę.
Bo problem PiSu to mitomania, tworzenie rozwiązań nie do wykonania. Nawet jakby wprowadzali stan wojenny lub wyprowadzali Polskę z UE to w pierwszym kroku potknęli by się o własne nogi.
A schodząc na Ziemię można robić inaczej. Budować silne, logicznie funkcjonujące Państwo będące częścią silnej EUropy, zapewniającej bezpieczeństwo i porządek gospodarczy przynoszący dobrobyt. Ale PiS potrafi tylko robić fochy, na złość mamie odmrażając sobie uszy i nam przy okazji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz