wtorek, 14 listopada 2023

Po wyborach

 1. Donald Tusk dojrzał w Europie. Złapał kontakt z polityczną Ligą Mistrzów. Gdy Duda prowokuje z mównicy, Budka i Kierwinski reagują, chcą zabłysnąć w efektownym odpyskowaniu. Donald Tusk nawet nie robi min. Na chłodno analizuje co to znaczy. Wie, że z Prezydentem będzie współpracować. Że zrewanżuje się kiedy będzie mógł i realnie a nie zachowaniem pod publiczkę, kamery i elektorat. Bo Donald Tusk nie walczy o elektorat ani o poparcie dołów partyjnych. Donald Tusk gra o zrealizowanie politycznej wizji. Nie ważne czy poprze go PO czy PL2050. Jest politycznym szachistą nie graczem w kapsle jak jego mniej zdolni koledzy. 

2. Konfederacja siedzi w Sejmie przy koalicji, nie przy prawej krawędzi. Tam siedzi PiS. Tusk będzie patrzył na nich z góry. Konfedederacja bliżej koalicji przynajmniej częściowo może do niej przejść z opozycji. 

3. Głosowanie nad Witek jako wicemarszałkinią Sejmu to był ten moment, w którym Kaczyński poczuł że stracił władzę. Tu już zaklęcia nie wystarczą. Koniec złudzeń. Urojeń. Lizusy i klakierzy stracili swą moc. Wkrótce odmaszerują. 

4. Klęska boli PiS, co widać po minach Morawieckiego, Dudy, Ziobry, Witek i Kaczyńskiego. Wypierają ją.

W tym samym stopniu boli dobry wynik Trzeciej drogi doły PO. Bo partia nie jest hegemonem i nie rozdaje samodzielnie kart. I mniej jest łupów do podziału dla proletariatu PO. I pojawiają się bajki o Hołowni, że jego rola jako marszałka powstała w PO i to dawno bo nie udźwignie pracy w rządzie. Że to nie efekt dobrego wyniku Trzeciej Drogi, że nie umie pracować zespołowo. Hołownia i trzecia droga są groźni dla zdegenerowanych struktur PO. I dobrze, że teraz Trzecia Droga dostanie budżetowe pieniądze. To podniesie tą partię. A PO zmusi do pracy. Hołownia wyrósł ponad przeciętność. Jest w elicie polskiej polityki.

A jeśli PiS z Solidarną Polską i Prezydent będą zwlekać i utrudniać oddanie władzy to przyjdziemy po nich my. My naród. Wyjdziemy na ulice. Pod Sejm, Pałac Prezydencki na Nowogrodzką i pod urzędy wojewódzkie. A frekwencja będzie 74%

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz